SERVISDELAR i porslin, 25 delar, "Maria Björnbär", Rosenthal, Tyskland.

262634. SERVISDELAR i porslin, 25 delar, "Maria Björnbär", Rosenthal, Tyskland.

Dekor av björnbär.
4 st assietter med bård i relief. Diameter 17 cm. Märkta Rosenthal Maria.
2 st assietter, runda. Diameter 17,5 cm. Märkta Rosenthal.
Kanna. Höjd 16 cm. Märkt Rosenthal Empire.
Karott. 24x24 cm. Märkt Rosenthal.
Uppläggningsfat. Längd 33 cm. Bredd 20,5 cm. Märkt Rosenthal.
2 st uppläggningsfat. Längd 24 cm. Bredd13 cm. Märkta Rosenthal.
4 st mattallrikar. Diameter 26 cm. Märkta Rosenthal.
6 st djupa tallrikar. Diameter 25 cm. Märkta Rosenthal.
4 st assietter. Diameter 21,5 cm. Märkta Rosenthal.

Endast assietter med bård i relief.
Bruksslitage.
Dekor med slitage.
En djup tallrik med fotringsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor av björnbär.

Bruksslitage.
Dekor med slitage.

Antal besök: 1 022