PARTI GLAS, 18 delar, Iittala Finland.

262261. PARTI GLAS, 18 delar, Iittala Finland.

Bland annat bestående av:
6 starkvinglas, höjd 14 cm.
Skål, Alvar Aalto, längd ca 19, höjd 5 cm.
Skålvas, diameter ca 11,5 höjd 11 cm.
Vas, höjd ca 25 cm.

Bruksslitage, enstaka mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bland annat bestående av:
6 starkvinglas, höjd 14 cm.
Vas, höjd ca 25 cm.

Antal besök: 964