6 glas, höjd 21,5 cm. Ljusstake, Orrefors, höjd 31 cm. Oljelampa, Danmark, höjd 16 cm. 2 brevpressar, höjd 7,5 cm.
Bruksslitage. Litet nagg på den ena brevpressens bottenplatta.