SKULPTUR / TIGER, porslin, C.L.F. Faiancas, Alcobaca, Portugal. 1970/80-tal.

262166. SKULPTUR / TIGER, porslin, C.L.F. Faiancas, Alcobaca, Portugal. 1970/80-tal.

Längd 33 cm, bredd 20 cm, höjd 27 cm.
Stämplad och numrerad 253/3.

Bruksslitage, något ojämn glasyr på ryggen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplad och numrerad 253/3.

Antal besök: 7 352