RULLKLAFF/SEKRETÄR, empire, 1800-talets första hälft.

262134. RULLKLAFF/SEKRETÄR, empire, 1800-talets första hälft.

Enligt kund tidigare ägare familjen Raaschou Köpenhamn.
Geometriskt mönster i intarsia.
3 stora lådor samt mindre lådor i klaff.
Längd ca 115 cm höjd ca 111 bredd ca 56.

Renoveringsobjekt skador slitage.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 748