MÖSSBORD, gustavianskt provinarbete, 1700-1800-tal.

262106. MÖSSBORD, gustavianskt provinarbete, 1700-1800-tal.

Nedåt avsmalnande kannelerade ben. Låda i sarg. Längd 61, bredd 46, höjd 53 cm. Enligt uppgift Hälsingland.

Renoverat, skador, kompletteringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 703