262010. FRITZ WERNER. ”B/W LITOGRAFI MED GYLLENE ACCENTER”. abstrakt blommande träd, signerat och daterat.
Stor litografi med gulddekorationer applicerad efter tryck, signerad och daterad nere till höger, yngre profilerad ram: 54 x 64,5 cm.
Motiv i gott skick, men rynkor syns längst upp till höger, några ljuspunkter i svart på ramen.