J. KÖHNE. ”FÄRGETSNING NEUES RATHAUS HANNOVER”. Omkring 1950, signerad.

261908. J. KÖHNE. ”FÄRGETSNING NEUES RATHAUS HANNOVER”. Omkring 1950, signerad.

Färgetsning på uppfostrat papper, signerad med grafit utanför plåten, 1950-tal, oöppnad. ram: 42 x 33 cm.

Bladet är välbevarat, ramen med synliga stötfångare.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 823