EN ELKINGTON & CO ELEKTROTYP BLÄCKSTÄLL.

2617207. EN ELKINGTON & CO ELEKTROTYP BLÄCKSTÄLL.

det skurna glasbläckhorn, med gångjärn lock på cirkulär dished stativ, dekorerad med en klassisk stridsscen,
bas märkt Elkington & Co, 13579, datumkod för 1875,
23cm diameter.

lite slitage på de pläterade höjdpunkterna, bucklor till baskanten men ingen skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

23cm diameter.

The Auction Hub
Antal besök: 391