26154. MATSERVIS, Musselmalet, Royal Copenhagen, 1900-tal.
12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 små assietter, terrin, såsskål, 2 uppläggningsfat, 2 uppläggningskålar.
2:a sortering. Bruksslitage, enstaka nagg bl.a. på terrin.