VAS, porslin, 1900-tal, Kina.

VAS, porslin, 1900-tal, Kina.
261375. VAS, porslin, 1900-tal, Kina.

Vas med hexagonal form. Höjd 60 cm. Orange glasyr med dekor av drakar och pagodlandskap.

Slitage. Glasyrkrackeleringar samt nagg på hänklar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 753