2611924. JOHANNES ANDERSEN. Soffbord, palisander/jakaranda, Danmark, 1960-tal.
Fanerad med jakaranda. Två utdragbara laminerade skivor á 32 cm. Längd 130 cm. Bredd 63 cm. Höjd 50 cm.
CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.
Bruksslitage. Mindre repor och fläckar.