261183. AXEL TALLBERG. Etsningar, 4 st. Delvis "Rallaren", signerade.
A parish councillor, En luffare, Rallaren samt Fiskargubbe
Bildyta 14 x 11 samt 17 x 11 cm.
Ena tavlan Rallaren med fuktskada längst ner på bladet, ej examinerade ur ram.
Axel Tallberg (1860–1928)