261114. RING, 18K vitguld med diamant, totalt ca 1,3 ct, Jarl Sandin, 1987. Vikt 4,2 g.
Storlek 18. Briljantslipad diamant i chatongfattning.
Bruksslitage, mindre repor på ringskena.
Färg: Top Wesselton (F).
Klarhet: P1.
Proportioner: Goda.
Symmetri: Mycket god.