26092. PARTI DIVERSE, bl.a. Gustavsberg, Royal Copenhagen, Rörstrand, 1900-tal.
Ytterfoder, Rörstrand och Gustavsberg.
Allmogeredskap.
Ljusstakar, ett par, mässing, Westrås nr 49.
Skål, Rosenthal.
mm
Höjd ca 9-20 cm.
Nagg på skålar, "Rörstrandia". Slitage.