2607007. HEINZ ROBERT SCHUBERT. Tavla, Utan titel.
Heinz Robert Schubert (1912-2001), målning, utan titel, olja på duk. Skildring av interiör med en grupp män vid ett bord som spelar kort, signerad längst ner till vänster, 79x68,5 cm (61x49cm).