ALF STRIDFELDT. "Hommage till Vetenskapen", färglitografier i mapp, 5 st, signerade Stridfeldt.
260584. ALF STRIDFELDT. "Hommage till Vetenskapen", färglitografier i mapp, 5 st, signerade Stridfeldt.
Litografier på handrivet papper
Galileo Galilei
Nicolaus Copernicus
Isaac Newtown
James Clerk Maxwell
Albert Einstein
50x50 cm
Alf Stridfeldt 1933 - 2003.
Galileo Galilei
Nicolaus Copernicus
Isaac Newtown
James Clerk Maxwell
Albert Einstein
50x50 cm
Alf Stridfeldt 1933 - 2003.