SKÅL i glas och silver, nyrokoko, 1800-talets mitt.

260531. SKÅL i glas och silver, nyrokoko, 1800-talets mitt.

Snäckformad skål i klarglas med vitt överfång, slipad dekor av cirklar.
Handtag/Grepp i silver med dekor av blad (ostämplat).
Höjd 24 cm.
Längd 27 cm.
Bredd 23 cm.

Grepp i silver (ostämplat).
Bruksslitage.
Nagg.
Avslag.
Kraftigt med repor.
Skruvar bytta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24 cm.
Längd 27 cm.
Bredd 23 cm.

Grepp i silver (ostämplat).
Bruksslitage.
Nagg.
Avslag.
Kraftigt med repor.
Skruvar bytta.

Antal besök: 553