SKÅLFAT, KINA 1800-tal.

260463. SKÅLFAT, KINA 1800-tal.

Vågformat brätte, ljus botten med bemålade blommor och växter.
Höjd 8 cm, diameter ca 20 cm.

Tillverkningsskada i fotringen, smärre äldre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 8 cm, diameter ca 20 cm.

Antal besök: 840