HANS BERGSTRÖM. Golvlampa, 1950-tal. Atelje lyktan.

260346. HANS BERGSTRÖM. Golvlampa, 1950-tal. Atelje lyktan.

Svartlackerad metall samt skärm i vitt konstläder. Modell formgiven 1955 - 1956. 2 ljuspunkter.
Höjd 150 cm.

Åldersslitage. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 150 cm.

Antal besök: 3 507