SOFFA, 3-sits, Engelsk stil, 1900-tal.

2602689. SOFFA, 3-sits, Engelsk stil, 1900-tal.

Plymåer i dun, fast stoppad klädsel i rygg och sarg. Kopplad benställning.
Längd ca 190cm, bredd ca 80cm, höjd ca 86cm, sitthöjd ca 50cm.

Bruksslitage, klädsel med fläckar, solblekt. Senare omklädd. Tyg undertill något löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 630