SKÅP, Kina 1900-tal.

SKÅP, Kina 1900-tal.
260206. SKÅP, Kina 1900-tal.

Rödbetsat lövträd, 8 lådor bakom dörrpar, beslag samt lås i mässing. Reliefdekor föreställande fartyg. Längd 82, bredd 40, höjd 100 cm.

Slitage, ställvis grovt. Stötmärken, skav samt bortfall av lack.

Gör en kostnadsfri värdering!
260206. SKÅP, Kina 1900-tal.

Antal besök: 1 248