Svepask, längd 31, bredd 20, höjd 17,5 cm. Kagge, diameter 34, höjd 38 cm. Kista, längd 41 bredd 26 cm, höjd 24 cm. Spånkorg, 33, bredd 22, höjd 22 cm.
Bruks och åldersrelaterat slitage, märken, repor. Svepask med spricka.