259211. BÄDDSOFFA / DAGBÄDD, skinnimitation/textil, 1900-talets senare del.
Utdragbar och bildar dubbelsäng 200x155 cm.. Ej utfälld, längd 200, bredd 82 cm.
Proviniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene.
Slitage, förekomst av fläckar, smärre skador.