SKÄNKKANNA. tenn, Gustaf Frederic Wigholm (verksam 1804-1849). Eskilstuna 1844.

259173. SKÄNKKANNA. tenn, Gustaf Frederic Wigholm (verksam 1804-1849). Eskilstuna 1844.

Höjd ca. 19 cm.

Slitage, slagmärken. Lock med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca. 19 cm.

Antal besök: 967