KORNISCHER ett par, förgyllda och bronserade, rokokostil, 1800-tal.

259094. KORNISCHER ett par, förgyllda och bronserade, rokokostil, 1800-tal.

Längd 180 cm, samt 167cm , avsågad hörndel medföljer..

Proviniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene.

Slitage, bortfall av förgyllning, smärre sprickor, ett hörn avsågat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 932