25893. PARTI KERAMIK, 7 delar, Upsala Ekeby, Rörstrand och Arabia, 1900-tal.
Ytterfoder, 2 st, bl.a. "Tellus".
Såskanna, "Pontus", Rörstrand.
Tripod, stengods, Arabia.
Skål och vas, "Susie", Rörstrand.
Skål, lergods, svart glasyr, Upsala Ekeby.
Höjd ca 7-14 cm.
Ytterfoder med smärre slitage.