PABLO PICASSO. Motiv med naken kvinna och konstnären. Heliogravyr i färg. Blyertssignerad, daterad 1954 och numrerad 19/75.

258887. PABLO PICASSO. Motiv med naken kvinna och konstnären. Heliogravyr i färg. Blyertssignerad, daterad 1954 och numrerad 19/75.

Utgiven av Verve, Paris. Blindstämpel ED.VERVE samt daterad 3.2.54 samt volym I i plåten. Bildyta 24 x 32 cm.

Blad gulnat.

Pablo Picasso (1881–1973)

Gör en kostnadsfri värdering!

Blad gulnat.

Pablo Picasso (1881–1973)

Antal besök: 2 982