KANDELABRAR, ett par, förgylld metall/porslin, oscariansk stil, 1800-tal.

258840. KANDELABRAR, ett par, förgylld metall/porslin, oscariansk stil, 1800-tal.

För 6 ljus vardera, fot i porslin, med guld- och polykrom dekor, höjd 64 cm.
Extra och defekta prismor, samt ljusmanschetter medföljer.

Slitage, en lagning på ljusarm, prismor kompletterade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 962