MORTEL, 1700-tal.

MORTEL, 1700-tal.
258754. MORTEL, 1700-tal.

Gjutjärn. Längd på stöt 24 cm. Höjd på mortel, 13 cm.

Bruks/åldersslitage, hål i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!
258754. MORTEL, 1700-tal.

Antal besök: 3 174