WIWEN NILSSON. BESTICKUPPSÄTTNING, 36 DELAR.

2587321. WIWEN NILSSON. BESTICKUPPSÄTTNING, 36 DELAR.

Silver, stämpelsignerade, Lund omkring år 1950, 12 matskedar längd 19 cm, 12 matgafflar längd 19,5 cm samt 12 matknivar med blad av rostfritt stål, längd 22 cm, vikt exklusive knivar 1354 gram.

Bruksslitage, med graverat "A".

Wiwen Nilsson (1897–1974)

Gör en kostnadsfri värdering!

Wiwen Nilsson (1897–1974)

Antal besök: 612