ANDY WARHOL. "Sam", akvarellerad offsetlitografi.

2585143. ANDY WARHOL. "Sam", akvarellerad offsetlitografi.

Ramen mäter 43,5 x 33,5 cm,
bladet mäter 35,6 x 25,4 cm.

Bladet har namnet ”Sam” till höger om katten och ”Andy Warhol" i trycket längst ned till vänster
Litteratur: Feldman II: IV.51.

Ej examinerad ur ram, stämplar fotade undertill på bladet genom ett lätt lyft i ena kanten.

Andy Warhol (1928–1987)

Gör en kostnadsfri värdering!

Ramen mäter 43,5 x 33,5 cm,
bladet mäter 35,6 x 25,4 cm.

Andy Warhol (1928–1987)

Antal besök: 2 661