LJUSLÅDA, Hälsingland, URVERK, märkt Mora, 1800-tal.

258375. LJUSLÅDA, Hälsingland, URVERK, märkt Mora, 1800-tal.

Ljuslådans längd 43 cm. Urtavlans höjd ca 15 cm.

Slitage, färgbortfall, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 025