PARTI TENN, 3 delar, 1800-tal.

258235. PARTI TENN, 3 delar, 1800-tal.

Fat, Lars Löfgren ( 1823-1873), Uppsala, diameter 32,5 cm
Skänkstop, Carl Petter Eckerström (1821-1843/59, Västerås, höjd ca 20 cm
Stop, med dekor av Napoleon I, höjd ca 24,5 cm.

Slitage, bucklor, fat med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 651