SKRIVBORDSLAMPA, "Tuben", Anders Pehrsson, Ateljé Lyktan, 1900-talets senare hälft.

258145. SKRIVBORDSLAMPA, "Tuben", Anders Pehrsson, Ateljé Lyktan, 1900-talets senare hälft.

Bordslampa i plast på metallfot. Etikettmärkt undertill.
Höjd 40 cm.
Längd, inklusive fot, ca 90 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 40 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 906