ERIK JERKEN. Blandteknik på pappannå. Studier Flyktingtåget, signerad och daterad 1945.

257959. ERIK JERKEN. Blandteknik på pappannå. Studier Flyktingtåget, signerad och daterad 1945.

35 x 45 cm.
Påskrift a tergo: Dessa figurer äro studier efter norska flyktingar som jag sammanträffat med i Stockholm åren... Erik Jerken.

Fläckar.

Erik Jerken (1898–1947)

Gör en kostnadsfri värdering!

35 x 45 cm.

Fläckar.

Erik Jerken (1898–1947)

Antal besök: 1 402