SKRIVBORD, gustavianskt stil, 1900-tal.

257817. SKRIVBORD, gustavianskt stil, 1900-tal.

Rikligt dekorerad med bronser. Runda kannelerade ben.
Fanener i mahogny.
Längd 122, bredd67, höjd 78 cm.

Bruksslitage, ett ben sitter löst. Repor, stöt- och slagmärken.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fanener i mahogny.

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 030