LÅNGPIPOR, 4 st, silverinfattade, 1800-tal.

257692. LÅNGPIPOR, 4 st, silverinfattade, 1800-tal.

Nr 64, längd 90 cm.
Nr 72, längd 67 cm, saknar munstycke.
Nr 87, M5 (=1866), längd 49 cm.
Nr 101, N5 (=1867), längd 50, saknar munstycke.
Proviniens; större pipsamling.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nr 64, längd 90 cm.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 880