Dekor av blommor med turkos kant.
24 st flata tallrikar, diameter 25,2 cm.
8 st djupa tallikar, diameter, 24,7 cm.
14 st förrättstallrikar, diameter, 18,1 cm.
8 st assietter, diameter 16,3 cm.
3 st ovala uppläggningsfat, 28 - 39 cm.
1 st runt uppläggningsfat, diameter 32,3 cm
1 st rombformad uppläggningsskål, längd 30.3 cm.
1 st såsskål med fat, längd 20 cm, höjd 9 cm.
Smärre bruksslitage och repor, en assiett med hårlinjespricka.