LOCKURNOR och SKÅLAR, 5 delar, Kina, 1900-tal.

257136. LOCKURNOR och SKÅLAR, 5 delar, Kina, 1900-tal.

2 Lockurnor, Höjder: 28,5 - 31 cm
3 Små skålar, Diam: ca 7,5 cm.

Åldersslitage. Små enstaka nagg på skålar samt en lockurna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 612