PORSLINSFÖREMÅL, 10 delar, Kina, 1800/1900-tal.

257054. PORSLINSFÖREMÅL, 10 delar, Kina, 1800/1900-tal.

Kannor 2 stycken varav en med lock samt 8 stycken skålar, höjd 3 - 11 cm. Dekor av figurscener samt blommor i polykrom emaljglasyr.

Flertalet nagg på skålar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Flertalet nagg på skålar.

Antal besök: 520