FAT, keramik, Art Deco, Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. 1930-tal.

257049. FAT, keramik, Art Deco, Einar Luterkort, Upsala-Ekeby. 1930-tal.

Dekor med skulpterad sittande kvinna, grön och mörkbrun glasyr. Diameter 21 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 9 145