Jan Quast (f. 1939), månuppgång över havet, olja på duk, 2000, signerad och daterad längst ner till vänster, 80 x 100 cm, med ram ca. 83 x 103 cm
Den Hamburg-baserade konstnären Quast var medlem i ARTGALA-konstnärsgruppen, Leipzig och fick flera utmärkelser.
Några små fläckar, ram med tecken på slitage och fläckar.