JAN QUAST (GEB. 1939). Moonrise över havet.

2568201. JAN QUAST (GEB. 1939). Moonrise över havet.

Jan Quast (f. 1939), månuppgång över havet, olja på duk, 2000, signerad och daterad längst ner till vänster, 80 x 100 cm, med ram ca. 83 x 103 cm

Den Hamburg-baserade konstnären Quast var medlem i ARTGALA-konstnärsgruppen, Leipzig och fick flera utmärkelser.

Några små fläckar, ram med tecken på slitage och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 253