MYNT, silver, 2-kronor, 18/1900-tal. Totalvikt ca 420 g.

2568098. MYNT, silver, 2-kronor, 18/1900-tal. Totalvikt ca 420 g.

• 24 st 2-kronor 1910–1940. 80% silver.
• Jubileumsmynt 2-krona "Den 6 Juni 1857–1907". 80% silver.
• Jubileumsmynt "Minne af Tjugufemårig Regering 1872–1897. 80% silver.
• 2 st 2-kronor "400 årsminne av Gustaf Vasas Befrielseverk" 1921. 80% silver.

Totalvikt ca 420 g.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalvikt ca 420 g.

Bruksslitage.

Antal besök: 546