256739. MATSALSSKÅP, ek, nyrenässans, 18/1900-tal.
Matsalsskåp i ek med monterbart överskåp.
Längd 175 cm.
Bredd 80,5 cm.
Höjd 261 cm.
Fläckar, bruksslitage, nyckel saknas till underskåp, grova sprickor i överskåp, släppt limning på 4 st lister till svarvade stöd, avsågat krön.