2567297. armband, 585 vitguld.
Armband av 585 vitguld, bestående av två rävsvans kedjor lödda ihop och en låda lås, var och en försedd med ett säkerhetslås på höger och vänster, L 20 cm, B 8,5 mm, stämplat på spännet, legering testad, vikt: 53,16 g.
Tecken på slitage i proportion till ålder, partiella repor.