BÖCKER/HÄFTEN 11, st, samiskt konsthantverk.

2567183. BÖCKER/HÄFTEN 11, st, samiskt konsthantverk.

Sameslöjden, -tradition och nyutbildning, Katarina Ågren

Samerna, Solen och Vindens folk

Folkkonst i Europa, Helmet TH.Bossert

Peasant art in Sweden, Lapland and Icrland, Charles Holme

I Sameland, Robert Crottet

Samerna, ett av världens folk

Lappmarksminnen, Samuli Paulaharju,

Vandrande by, Ella Jannes

Fjällfotografen Borg-Meschs äventyr bland Lapplands fjäll, Ossian Elgström

Lapplynne

Samiska bilder.

Slitage, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

I Sameland, Robert Crottet

Samerna, ett av världens folk

Vandrande by, Ella Jannes

Lapplynne

Samiska bilder.

Slitage, skador.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 514