SERVISDELAR, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

256696. SERVISDELAR, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

16 tallrikar, diameter ca 26 cm
1 serveringsskål, längd ca 25,5 cm
1 serveringsfat, längd ca 34 cm
1 serveringsfat, längd ca 42,5 cm
1 serveringsfat, längd ca 23 cm
1 serveringsfat, längd ca 33 cm.

Slitage, tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 655