16 mattallrikar, diameter 16,5 c m
14 förrättstallrikar, diameter 20,5 cm
18 djupa tallrikar, diameter 19 cm
12 assietter, diameter 17 cm
1 terrin, höjd 18,5 cm
4 fat, längd 39 cm, 35 cm, 28 cm, 23 cm
1 skål, höjd 7 cm, diameter 23,5 cm
2 skålar, höjd 6,5 cm, diameter 20 cm
1 såssnipa, höjd 10 cm
Salt- och pepparkar, höjd 7 cm
12 kaffekoppar, höjd 6,5 cm
12 kaffefat, diameter 13 cm
1 sockerskål, höjd 10 cm
1 gräddsnipa, höjd 9 cm
Stämplade Regina, Seltmann Weiden, West Germany
Tillverkningen slutade sommaren 2013.
Bruksskick.
12 assietter, diameter 17 cm
1 terrin, höjd 18,5 cm
1 såssnipa, höjd 10 cm
12 kaffekoppar, höjd 6,5 cm
12 kaffefat, diameter 13 cm
1 sockerskål, höjd 10 cm
1 gräddsnipa, höjd 9 cm
Bruksskick.