256399. SKÅP, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Skåp med fyra dörrar. Övre del i spegelglas med ett hyllplan i glas samt en utdragsskiva i trä. Nedre del med två lådor samt ett hyllplan i trä. Utrustad med en lampa.
Längd 88 cm.
Bredd 37,5 cm.
Höjd 142 cm.
Bruksslitage, spricka i spegelglas, skador i fanér, smärre skador på skiva, lampa ej funktionstestad.
Längd 88 cm.
Bredd 37,5 cm.
Höjd 142 cm.